Make your own free website on Tripod.com

Ana Sayfa
Biyografi
Albümler
Haberler
Röportajlar
özel sayfalar
Galeri
Formlar
Linkler
iletisim
Gruplar
Son 20 Güncelleme
Proje
Etkinlik Takvimi
Ziyaretçi Defteri

Türkçe

1991 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı Şan Bölümü'nü bitirdi.

1986 yılında Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.

1994'te Kanal D'de 17 hafta süren "Kol Düğmeleri" adlı magazin programının sunuculuğunu yaptı.

1995 yılında da Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan, 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu.

1995 Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan "HAZIRIM" adlı ilk solo albümünü çıkardı. Albüm, aynı yıl Alem FM'in "yılın en iyi satan pop albümleri" listesinde yer alarak ödül kazandı.

1996 Temmuz ayında "SEVDİM SEVİLMEDİM" adlı, Türkiye'de yayınlanan ilk remix albüm çalışması ile büyük başarı kazandı.

1996 yazında sanatçı, iki halk konseri ve Yapı Kredi Bankası Gençlik Festivali çerçevesinde Rumeli Hisarı'nda konser verdi.

1997'de "ÇAPKIN" adlı ikinci solo albümünü çıkardı. Bu albümde kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, albümde yer alan "YALAN" parçasıyla 1998 Kasım ayında İstanbul FM'in "en çok istek alan şarkı" ödülünü aldı.

1997 sonbaharında Hollandalı bir World Music organizatörünün teklifi ile, biri Utrecht Tivoli'de diğeri Amsterdam Paradiso Konser Salonu'nda olmak üzere iki konser verdi.

1998 yılı Haziran ayında 2. Boğaziçi Festivali'nin açılışını Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

1998 Ağustos ayında "OYALAMA ARTIK" adlı 2. remix albüm çalışması yayınlandı.

Ekim 1998'de "HER AŞK BİTERMİŞ" adlı parçasının klibi, Fransız MCM müzik kanalının düzenlediği "Nuit Du Clip"II. Akdeniz Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.

Mayıs 1999'da Bremen die Glocke konser salonunda, Haziran 1999'da Frankfurt'ta ve Fas'ta solo konserler verdi.

Ekim 1999'da Paris Olympia' da depremzedeler yararına gerçekleştirilen karma konsere şarkılarıyla katıldı ve programın sunuculuğunu üstlendi.
 
Ocak 2000'de "ELBETTE" adlı 3. albümü çıktı. Albüm, 2000 yılının satış listelerinde bir numaraya yerleşti.

Mayıs-Ekim 2000 tarihleri arasında 8 konserlik yaz turnesini gerçekleştirdi.

Temmuz 2001'de, 2.500 adetlik sınırlı sayıda üretilen ve orijinal imzası bulunan "UNUT SEVME" remix albüm çalışması satışa sunuldu.

Mayıs-Ekim 2001 tarihleri arasında, Doğu illerini de kapsayan 20 konserlik Anadolu turnesini gerçekleştirerek 62.000 dinleyiciyle buluştu.

NTV'de 2001 Kasım ayında başlayan 13 bölümlük "Günlük Hayat" adlı canlı televizyon programının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

Mayıs 2002'de "NEDEN" adlı 4. albümü satışa sunuldu. Çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan albümde 12 şarkı yer alıyor.

Ocak 2003’te Fransız chansonlarını yeni düzenlemelerle yorumladığı “Candan chante hier pour aujourd’hui” albümü piyasaya çıktı.

Yine 2003’te NEDEN albümünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan “Yazık Oldu” adlı şarkının da yer aldığı Remix albüm piyasaya çıktı.

Haziran 2004’te son albümü MELEK dinleyicisiyle buluştu.

Candan Erçetin, aynı zamanda Galatasaray Lisesi'nde öğretmenlik görevini de sürdürmektedir.

English

In 1991, Candan Erçetin was graduated from İstanbul Municipal Music School Department of Singing where she studied Classical Opera.

She represented Turkey in 1986 in Eurovision contest held in Oslo, Norway as a member of a group named "Klips ve Onlar" with the song "Halley".

In 1994, she hosted a TV Magazine programme called "Kol Düğmeleri" at Kanal D which ran for 17 weeks.

In 1995, she hosted a talk show called "Randevu" for the music channel Number One five days a week at prime time for 65 programs in a row.

In August 1995, she completed her first solo album "HAZIRIM" comprised of Thracean and Macedonian themes where the singer's origin is. In the same year, she received an award from Alem FM music channel for her album being one of the best selling Turkish pop albums of the year.

In July 1996, she released her best selling single EP "SEVDİM SEVİLMEDİM" being the first Turkish remix album.
 

In July 1997 she released her 2nd Album titled "ÇAPKIN" comprised of ethnic music and her own compositions. The song "YALAN" from this album won the İstanbul FM "The Most Requested Song" award.

In autumn 1998 she gave two concerts in Holland, one in Utrecht Tivdi and the other one at Amsterdam Paradiso Concert Hall.

In June 1998 she gave a premier concert of 2nd Bosphorus Festival with the Cemal Reşit Rey Symphony Orchestra at the Open Air Theatre in İstanbul.

In August 1998 her remix EP "OYALAMA ARTIK" was released.

In October 1998 her video clip "HER AŞK BİTERMİŞ" won the French music channel MCM's "Best Direction" award in II. Mediterranean Video Music Awards.

In May 1998 she gave a concert in Bremen Glocke Concert Hall and in June 1999 she gave solo concerts in Frankfurt and Morocco.

In January 2000 her 3rd album "ELBETTE" was released and it became the best selling album of the year.

Between May and September 2001 she made a summer tour including 8 concerts.

In August 2001 limited edition remix album titled "Unut Sevme" with artist's autograph on each booklet was released.

Between May and September 2001, she went on 20 concert Anatolia tour which included most of the Eastern cities.

In May 2001 she began to host a weekly broadcasted TV show named "Günlük Hayat" at the news channel NTV for 13 weeks.

In May 2002, her 4th album titled "NEDEN" was released including mostly her own compositions and lyrics.

Presently, as well as continuing her stage performances, she also works as a music teacher at Lycée de Galatasaray

13k.jpg

Français

En 1991, elle obtient son diplôme de chant classique du Concervatoire Municipale d'Istanbul.

En 1986, elle repésente la Turquie au concours de l'Eurovision en Norvège avec le groupe "Klips ve Onlar".

En 1994, elle présente pendant 17 semaines sur la chaine télévisuelle Kanal D un programme destiné aux hommes.

En 1995, elle anime un talk-show, "Rendez-vous", sur la chaine Number One TV: ce sont 65 émissions à raison de 5 par semaine qui remportent un vif succès.

En Aout 1995, elle termine son premier album "Hazırım" ("Je Suis Prête") composés de musiques venues de Trace et de Macédonie, régions dont elle est originaire. Cette même année elle reçoit le prix "meilleure vente d'albums de pop turc" descerné par la radio Alem FM.

En Juillet 1996, elle sort le premier album remix turc "Sevdim Sevilmedim" ("J'ai aimé sans retour") et obtient un immense succès. Les concerts suivent...

En 1997, elle termine son deuxième album solo intitulé "Çapkın" ("Drageur") pour lequel elle a même écrit plusieurs chansons. Sa chanson "Yalan" ("Mensonge") reçoit en Novembre 1998 le prix de la "chanson la plus demandée par les auditeurs" de Istanbul FM.
A la demande d'un organisateur hollandais de World Music elle donne deux concerts en automne 1997 à Utrecht Tivoli et à Amsterdam, la Salle de Concert Paradiso.

En Juin 1998, elle fait l'ouverture du deuxième festival du Bosphore accompagnée du préstigieux orchestre symphonique Cemal Reşit Rey.
En 1998, elle publie son deuxième album remix "Oyalama Artık" (Ne me fais plus perdre mon temps").

En Octobre 1998, le clip de la chanson "Her Aşk Bitermiş" ("Tout amour termine") reçoit le prix du meilleur réalisateur lors de la "Nuit du Clip", festivitées organisées pour la deuxième année consécutive du Prix Vidéo-Musique Méditéranéenne par MCM.

En 1999, elle fait une tournée internationale et chante au "Die Glocke" à Bremen, puis Frankfurt et au Maroc.

Elle participe aux concerts organisés à l'Olympia en Octobre 1999 pour les victimes du tremblement de terre et en même temps, elle présente le programme.

En Janvier 2000, son troisième album "Elbette" ("Evidemment") sort: il sera consacré no:1 des listes de vente de l'an 2000.

Apparait en Juillet 2001 l'album remix "Unut Sevme" ("Oublie-moi") en édition dédicacée et limitée à 2500 exemplaires.

De Mai à Novembre 2001, elle entreprend une tournée de 20 concerts sur toute la Turquie: au total 62,000 fans viendront l'écouter chanter.
A partir du Novembre 2001, elle conçoit et présente 13 programmes live pour la chaine de TV turque NTV intitulé "Günlük Hayat" ("La vie quotidienne").

En Mai 2002, elle publie son quatrième album "Neden" ("Pourquoi") composé de 12 chansons dont elle a écrit le plupart.

Par ailleurs, Candan Erçetin n'a cessé d'enseigner la musique au Lycée francophone de Galatasaray dont elle est elle-même une ancienne éleve.